23 września 2018 roku na kortach klubu Ganador Sport odbędą się XI Otwarte Mistrzostwa Warszawy Amatorów.

TERMIN ZGŁOSZEŃ:
21.09.2018 (piątek) do godziny 22.00.

W dnicah 9-14 października w Zakopanem odbędą się Narodowe Dni Badmintona.
W ramach tej imprezy będzie można wziąć udział m.in. w turniejach dla dzieci, młodzieży, studentów, seniorów i amatorów.
Odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących.

MIEJSCE:
ZAKOPANE CENTRALNY OŚRODEK SPORTU ul. Bronisława Czecha 1
Liczba boisk: 11 Uwagi: Dwie hale – 8 i 3 boiska.

Poniżej zamieszczamy komunikaty turniejowe.

Mazowiecki Okręgowy Związek Badmintona zaprasza na KURS INSTRUKTORA BADMINTONA, który odbędzie się w Warszawie.
Informacje szczegółowe

6.10.2018r w Sochaczewie zostanie rozegranyIII Memoriał Sylwestra Rozdżestwieńskiego.
Turniej zaliczany do rankingu Polskich Amatorów Badmintona www.pab.org.pl .
KOMUNIKAT

15.09.2018r. - RSL&Forza Grand Prix Amatorów.

KOMUNIKAT

Turniej zaliczany do rankingu Polskich Amatorów Badmintona www.pab.org.pl .

z1

 

15.09.2018r. - Wielopokoleniowy Lubuski Turniej Niepodległościowy.

KOMUNIKAT

Turniej zaliczany do rankingu Polskich Amatorów Badmintona www.pab.org.pl.

Współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

15.09.2018 Lubniewice

Do 14 września 2018 roku można nadsyłać zgłoszenia do XVIII MAZOVIA JUNIOR CUP 2018.
W ramach tej imprezy odbędą się turnieje w ponizszych kategoriach:

U-17 (GPJM) - urodzeni: 01.01.2002 do 31.12.2005 - ( wszystkie gry ),

U-13 (GPMM) - urodzeni: 01.01.2006 i młodsi - ( wszystkie gry ),

U-11 - urodzeni: 01.01.2008 i młodsi - (wyłącznie gry pojedyncze),

W kategorii U-17 oraz U-13 każdy zawodnik może grać w trzech grach.

Turniej jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

MIEJSCE: Ośrodek Kultury i Sportu, 05-220 Zielonka, ul Łukasińskiego 1/3 – 7 kortów.

KOMUNIKAT

 

15.09.2018 Wielopokoleniowy Lubuski Turniej Niepodległościowy Lubniewice KOMUNIKAT  
15.09.2018 RSL&Forza Grand Prix Amatorów Warszawa-Rembertów KOMUNIKAT  
23.09.2018 XI Otwarte Mistrzostwa Warszawy Amatorów Warszawa-Białołęka KOMUNIKAT

W dniu 15 września 2018 roku na kortach Spektrum Sportu w Legionowie odbedzie się ogólnopolski turniej do lat 17 i 15 - Milenium Open.
Termin zgłoszeń mija 4 września (wtorek).
KOMUNIKAT

 

Na staronie www.pab.org.pl można przeczytać komunikaty turniejów zaliczanych do rankingu Polskich Amatorów Badmintona.

1.09.2018 Piknik badmintona by FameSport Club Kraków KOMUNIKAT  
2.09.2018 Legia Badminton Cup Książenice KOMUNIKAT  
15.09.2018 Wielopokoleniowy Lubuski Turniej Niepodległościowy Lubniewice KOMUNIKAT  
15.09.2018 RSL&Forza Grand Prix Amatorów Warszawa-Rembertów KOMUNIKAT  
23.09.2018 XI Otwarte Mistrzostwa Warszawy Amatorów Warszawa-Białołęka KOMUNIKAT  
6.10.2018 III Memoriał Sylwestra Rozdżestwieńskiego w Badmintona Sochaczew    
7.10.2018 Grand Prix Victor by FameSport Club Kraków KOMUNIKAT  
3.11.2018 V Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Lubniewic Lubniewice    
11.11.2018 Dzień Promocji Badmintona na Targówku Warszawa-Targówek    
25.11.2018 Dzień Promocji Badmintona na Gocławiu Warszawa-Gocławiu    
15.12.2018 MB Motors Zielonka


W dniach 30.07-5.08.2018 rozegrano w Chinach Indywidualne Mistrzostwa Świata.

Strona BWF

Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com

Wyniki Polaków

 

W badmintonie trwają wakacje, ale to nie znaczy, że nic się nie dzieje.
Polityka badmintonowa w pełni.
9 lipca 2018 roku pan Lech SZARGIEJ (Hubal Białystok) opublikował swój list otwarty m.in. na stronie badmintonzone.pl.
Zapraszamy do przeczytania całości. Całej listy zarzutów wobec obecnego zarządu PZBad.


Natomiast zarząd PZBad kazał dość długo czekać na swoją odpowiedź, ale i ona ukazała się wreszcie na stronie PZBad. Cały tekst tutaj  
Również zapraszamy do lektury.

Nie jest łatwo przebrnąć przez całość obu tekstów. Interesujące jest jak bardzo róznie można postrzegać te same fakty z rzeczywistości...
Teraz będziemy czekać czy opozycja doprowadzi do przedterminowych wyborów czy też zarząd PZBad tak głęboko się okopie, że dotrwa do końca swej kadencji.

W dniu 22 lipca 2018 roku w klubie Ganador Sport na warszawskiej Białołęce rozegrany został turniej amatorów 
Milenium Summer Cup
Zaliczany do rankingu Polskich Amatorów Badmintona (www.pab.org.pl). Startowało wielu zawodników ze ścisłej czołówki rankingu w tym lider Dawid MARON.

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu bliskiego nam od lat, serdecznego Przyjaciela Stefana Pawlukiewicza.
"Odszedłeś tak niespodziewanie, ani uwierzyć, ani się pogodzić".
Pełni smutku i wspomnień żegnamy naszego wspaniałego kolegę, trenera, nauczyciela i popularyzatora badmintona.
Łączymy się w bólu z Rodziną i bliskimi.  

Zarząd
Mazowieckiego Okręgowego
Związku Badmintona

stefan pawlukiewicz

Dziś zakończono rozgrywane w Białymstoku Klubowe Mistrzostwa Europy.
Po raz siódmy ten turniej wygrał team Primorye Władywostok (Rosja). W finale Rosjanie pokonali zgodnie z oczekiwaniami BC Chambly Oise (Frrancja) 3:1.
Przypominamy, że na 5 miejscu turniej skończyli mistrzowie Polski Litpol-Malow Suwałki.

STRONA TURNIEJU

Wyniki www.tournamentsoftware.com

kme wladywostok
Foto: ecc2018.bialystok.pl

Wyniki półfinałów rozgrywanych w Białymstoku Klubowych Mistrzostw Europy.

Issy Les Moulineaux BC France - Russia Primorye Vladivostok 0-3 
BC MilanoItaly Italy - France BC Chambly Oise 0-3

Finał w sobotę o godz.11.00. Zdecydowanymi faworytami jest zespół Władywostoku, który do tej pory w turnieju stracił zaledwie jeden punkt.

SKŁADY NA FINAŁ

Dziś niestety w ćwierćfinale przegrał team Litpol-Malow Suwałki w Klubowych Mistrzostwach Europy, które rozgrywane są w Białymstoku.
Suwalczanie tym samym odpadli z turnieju. Kluczowym meczem była porażka singlisty Kierana MERRILEES. Gdyby on zdobył punkt dla mistrzów Polski to w deblu łatwiej by się grało parze Scott EVANS / Łukasz MOREŃ. Wtedy to zawodnicy z Francji staliby pod murem i musieliby wygrać. Niestety wojnę nerwów lepiej wytrzymali Francuzi i to ich ekipa awansowała do półfinału wygrywając 3:1.

Issy Les Moulineaux BC - Suwalki KB Litpol-Malow 

1 XD
Audrey FONTAINE 
Gaetan MITTELHEISSER  -
Kamila AUGUSTYN
Michal LOGOSZ
22-20 21-10  

2 MS
Bjorn SEGUIN  -
Kieran MERRILEES
21-8 17-21 25-23  

3 WS
Stefani STOEVA  -
Febby ANGGUNI
21-23 17-21 

4 MD
Gaetan MITTELHEISSER 
Florent RIANCHO  -
Scott EVANS
Lukasz MOREN
21-19 23-25 21-18

WYNIKI ĆWIERĆFINAŁÓW 

W trwających w Białymstoku od 19 czerwca Klubowych Mistrzostwach Europy wyłoniono ćwierćfinalistów.

Ćwierćfinały zostaną rozegrane w piątek o godz. 10.00 oraz 13.00. Tego samego dnia zobaczymy również gry półfinałowe. O godz. 17.00 i 19.00 o finał powalczą zwycięzcy ćwierćfinałów.

Harmonogram ćwierćfinałów, piątek (22.06.2018)
10:00 AM Issy Les Moulineaux BC/France – Suwalki KB Litpol-Malow/Poland, court 1
10:00 AM Primorye Vladivostok/Russia – BK 1973 DELTACAR Benátky n/J /Czech Republic, court 2
1:00 PM Lokomotiva Kosice/Slovakia – Calvi Network BC Milano/Italy, court 3
1:00 PM Recreativo Ies La Orden/Spain – BC Chambly Oise/France, court 1

Trzymamy kciuki za Suwałki!

Strona Mistrzostw

Wyniki http://www.tournamentsoftware.com

16.06.2018r. - ALE SIĘ DZIAŁO !!!
VII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BADMINTONA w Pabianicach zakończony wielkim sukcesem !!!
Aż 91 zawodników z Polski , Ukrainy ️, Białorusi  oraz Ameryki ️(Chicago) i ponad 170 rozegranych meczy na 7 kortach .... a do tego 100% frekwencja !!!
Nikogo nie zabrakło !!! DZIĘKUJEMY !!! BRAWA !!!
Wspaniałe emocje, fascynujące pojedynki do ostatniej lotki oraz wola walki, szczególnie młodych zawodników zapierała dech w piersiach kibiców i samych uczestników turnieju.
Gratulacje dla Medalistów !!!!
Brawa dla Wszystkich Zawodników !!!
Serdecznie Dziękujemy Wszystkim, którzy objęli Nasz turniej. 
Patronatem Medialnym oraz Naszym Sponsorom i Darczyńcom:
Starostwo Powiatowe w Pabianicach, Urząd Miasta Pabianice,
MK Centrum Autoryzowany dealer Marki Hyundai,
Delfi Hurtownia Zabawek, ProMok, Epa24, Epa Info, Nowe Życie Pabianic,
PabiaNice.tv, Życie Pabianic, TVP 3 Łódź
DZIĘKUJEMY WAM KOCHANI, ŻE JESTEŚCIE RAZEM Z NAMI
A oto Medaliści:
GS U11
1. Kaja Ziółkowska
2. Weronika Hoszowska [1]
3. Agnieszka Kopka [2]
BS U11
1. Szymon Gwiazda [1]
2. Tadeusz Janaszek [2]
3/4 Jakub Dulemba [3]
GS U13
1. Klaudia Płusa [2]
2. Hanna Banaszak [1]
3. Kaja Ziółkowska
BS U13
1. Kamil Markus [1]
2. Tomasz Kotlarski
3. Brian Borowski
GS U15
1. Anna Kotlarska [2]
2. Nikola Nowińska [1]
3/4 Hanna Użak
BS U15
1. Maksymilian Gwiazda [1]
2. Mikołaj Świderski
3. Szymon Forysiak [2]
Singiel kobiet Open
1. Olga Trakhimik
2. Anastazja Podborska
3. Wioletta Wójtowicz
Singiel mężczyzn Open
1. Dawid Maron
2. Oleg Sergeev [5/8]
3. Przemysław Janaszek
Debel kobiet
1. Anna Kotlarska
Nikola Nowińska
2. Anastasiia Semeniuk
Martyna Tatarek
3. Anastazja Podborska
Maya Przebirowski
Debel mężczyzn
1. Vladyslav Gurkalo [2]
Roman Lozovyi
2. Szymon Kukier
Dawid Maron
3. Grzegorz Stawiszyński
Mariusz Witkowski
Mixt Open
1. Oleg Sergeev [2]
Olga Trakhimik
2. Dariusz Kołodziej [1]
Aleksandra Kołodziej
3. Vladyslav Gurkalo [3/4]
Sofiia Kowalchuk

Link do wyników: http://www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=95BF69ED-01E0-4490-B336-916FBAB46459

BRAWA DLA WSZYSTKICH !!!!!!!!!
Więcej zdjęć na stronie www.ukskorona.pl

festiwal pabianice

9 czerwca 2018 roku na 7 kortach hali Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce rozegrane zostały
Victor VIII Mistrzostwa Polski Amatorów.
Turniej zaliczany i najwyżej punktowany do rankingu PAB www.pab.org.pl .
W zawododach wystartowało blisko 90 zawodniczek i zawodników z całej Polski, od gór po morze.
Wielu z nich po raz pierwszy rywalizowało w Mistrzostwach Polski Amatorów.
Rozegrano blisko 190 pojedynków. Mistrzostwa zakończyły się tuż przed godziną 23.00. Wiele pojedynków stało na wysokim poziomie, a nie zabrakło też dramatycznych i długich meczy. Nawet panie grające mecz decydujący o złocie spędziły na korcie 57 minut!
Podobnie jak rok temu największą gwiazdą imprezy została Justyna GRZYBEK (Zielona Góra), która obroniła wszystkie swoje tytuły zdobywając złote medale w singlu, deblu (z Izabelą PAZYNĄ z Warszawy) i mixcie (z Dariuszem SCHMIDTEM z Gwdy Wielkiej). Justyna wygrywała już singla w latach 2013,2014,2015,2016 i 2017.
Z ubiegłorocznych triumfatorów tytuł obronił jeszcze tylko Robert BORSZCZ (Zabrze) w kategorii 40+.

Do oglądania foto zapraszamy na fb organizatorów.

Sponsorem tytularnym imprezy była firma Victor Polska www.victor-polska.pl .
Projekt współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

WYNIKI

Aktualni mistrzowie:
singiel mężczyzn open kat.A - Paweł WIRZINKIEWICZ (Olsztyn)
singiel mężczyzn open kat.B - Jacek SZYMCZAK (Góra)
singiel mężczyzn open kat.C - Krzysztof WIŚNIOWSKI (Zakopane) 
singiel mężczyzn 40+ - Robert BORSZCZ (Zabrze) 
singiel mężczyzn 45+ - Jacek SOKOŁOWSKI (Olsztyn) 
singiel mężczyzn 50+ - Arkadiusz DREWNIAK (Warszawa) 
singiel kobiet - Justyna GRZYBEK (Zielona Góra) 
debel mężczyzn - Piotr ABRAMOWICZ / Tomasz CIEŚLIKOWSKI (Białystok / Żyrardów)
debel kobiet - Justyna GRZYBEK / Izabella PAZYNA (Zielona Góra / Warszawa)
mixt - Dariusz SCHMIDT / Justyna GRZYBEK (Gwda Wielka / Zielona Góra) 

plakat 8mpa 3