Już za niespełna dwa dni rozpocznie się w Zakopanem trzecia edycja Narodowych Dni Badmintona. Od 9 do 14 października tysiące badmintonistów z Polski i zagranicy będzie na czterech halach w mieście rywalizować w ramach kilkunastu turniejów. O tym jakie to będą rozgrywki informowaliśmy na bieżąco. Tuż przed startem tego największego w kraju wydarzenia badmintonowego pragniemy wspomnieć o tych, bez których realizacja NDB byłaby niemożliwa.

W pierwszej kolejności oczywiście należy wymienić Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. Patronat Narodowy przyznawany jest w stulecie odzyskania niepodległości po raz pierwszy. Otrzymanie go jest dla nas niesamowitym honorem. Dodatkowo zostaliśmy wyróżnieni możliwością posługiwania się logotypem „Niepodległa”. Oznacza to, że Narodowe Dni Badmintona zostały włączone do oficjalnych, ogólnokrajowych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Poszczególne turnieje Narodowych Dni Badmintona uzyskały również Patronaty Honorowe przedstawicieli władz państwowych.

Wielkie wydarzenia sportowe, zwłaszcza te niekomercyjne, mające na celu upowszechnianie i promocję sportu, nie mogą się obyć bez mecenasów i partnerów. Możliwość organizacji Narodowych Dni Badmintona zawdzięczamy przede wszystkim Ministerstwu Sportu i Turystyki. Fundacja Narodowy Badminton otrzymała na realizację zadania środki finansowe w ramach programu upowszechniania i promocji sportu.

Partnerami głównymi Narodowych Dni Badmintona zostali:

Polska Grupa Energetyczna PGE SA - PGE Polska Grupa Energetyczna jest liderem na rynku energii. Niemal 40 proc. prądu płynącego z gniazdek polskich domów i przedsiębiorstw wyprodukowały elektrownie i elektrociepłownie Grupy. PGE jest partnerem tytularnym PGE Turnieju Amatorów oraz PGE Turnieju Seniorów. Poza NDB przedsiębiorstwo wspiera cykl 100 turniejów na 100-lecie Niepodległości.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO - jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich spółek, która od ponad 60 lat działa nieprzerwanie na rynku gier liczbowych i loterii pieniężnych. Firma dysponuje siecią ponad 17 000 punktów sprzedaży pracujących w systemie online. Wykorzystuje on najnowsze rozwiązania techniczne, umożliwiające między innymi zawieranie zakładów w czasie rzeczywistym. Z Totalizatorem współpracujemy od początku realizacji Narodowych Dni Badmintona. Długotrwała, rozwijająca się współpraca, pokazuje, że jesteśmy rzetelnym partnerem, a realizowane przez Fundację działania uzyskują aprobatę strategicznie istotnych polskich przedsiębiorstw.

PKN Orlen - PKN ORLEN to nowoczesny gracz na rynku paliw i energetyki, jest jedynym polskim przedsiębiorstwem, które znajduje się w zestawieniu 500 największych firm świata renomowanego magazynu Fortune. Grupa jest notowana na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i zarządza największą siecią stacji benzynowych w Europie Środkowo-Wschodniej. PKN Orlen dołączył do grona Partnerów Głównych niedługo przed wydarzeniem, co każe postrzegać Narodowe Dni Badmintona jako imprezę atrakcyjną dla takich tuzów marketingu sportowego jak Orlen.

Największe wydarzenie badmintonowe w kraju wspierają nie tylko spółki skarbu państwa.

Od początku planowania imprezy współpracujemy ściśle z Urzędem Miasta Zakopane. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Leszkowi Doruli oraz całemu zespołowi Urzędu. Miasto Zakopane wzięło na siebie m.in. współorganizację uroczystego koncertu dla uczestników Narodowych Dni Badmintona w sobotę 13 października.

Hotel Nosalowy Dwór – prawdziwa Perła Zakopanego. Ten duży i nowoczesny obiekt hotelowy ulokowany naprzeciw Nosala wspiera nas również od początku organizacji NDB 2018. Przede wszystkim hotel będzie gospodarzem uroczystego koncertu niepodległościowego. Szefowie kuchni Nosalowego Dworu odpowiadają za podawane w trakcie koncertu posiłki, a specjalna oferta cenowa dla uczestników naszego wydarzenia sprawiła, że miejsca w hotelu dla uczestniczących badmintonistów są już wyprzedane.

Emmerson – to firma z branży obrotu nieruchomościami charakteryzująca się dynamicznym rozwojem i ustanawianiem standardów i trendów na rynku. Niespełna 25 lat doświadczenia i silnie rozwinięty system franczyzowy pokazują, że Emmerson jest doskonałym partnerem dla osób indywidualnych i instytucji. Firma Emmerson wspiera organizację Narodowych Dni Badmintona od pierwszej edycji.

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu. Uczelnia ta jest partnerem Akademickiego Pucharu Polski organizowanego 13 i 14 października w Zakopiańskiej Hali Miejskiej. Powstała w 2001 roku jako pierwsza w Polsce uczelnia wyższa utworzona na wniosek samorządu województwa. Patronat nad nią objęły Uniwersytet Jagielloński oraz krakowska Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha. Kształci na 22 kierunkach studiów I i II stopnia oraz prowadzi studia podyplomowe.

PCD Salami – przedsiębiorstwo z branży mięsno - wędliniarskiej ulokowane w Nowym Targu. Ta rodzinna firma stawia przede wszystkim na wysoką jakość i doskonały smak.

Iglomen - jest wiodącym dystrybutorem żywności mrożonej dla segmentu detalicznego w Polsce Południowej oraz dynamicznie rozwijającym się dystrybutorem żywności dla kanału HoReCa.

Oba te przedsiębiorstwa przekazały swoje produkty na potrzeby uroczystego bankietu w trakcie sobotniego koncertu podsumowującego Narodowe Dni Badmintona.