4 czerwca był nie tylko dniem rozgrywania Mistrzostw Polski Amatorów w Legionowie, ale także zakończeniem SCG Thailand Open 2017.
W konkurencji kobiecego debla bardzo pewne zwycięstwo odniosła indonezyjska para rozstawiona z numerem 5 Greysia Polii i Apriyani Rahayu, która w finale bardzo szybko rozprawiła się z tajską parą Chayanit Chaladchalam and Phataimas Muenwong, 21-12, 21-12. Z pewnością jest to dla nich dobry prognostyk przed zbliżającym się Indonesia Open.
Podobnie rzecz się miała w męskim deblu, gdzie także indonezyjska para rozstawiona z 5-tką Berry Angriawan i Hardianto Hardianto pokonali niemiecki rywali Beck/Kaesbauer 21-16, 21-16. Zwycięzcy zdecydowanie trudniejszą przeprawę mieli w półfinale, gdzie po długim boju wygrali z brązowymi medalistami olimpijskimi Langridge/Ellis 22-20, 18-21, 21-9.
W singlu kobiet ku radości kibiców znalazły się dwie reprezentantki gospodarzy, Ratchanok Intanon oraz Busanan Ongbamrungphan, które powtórzyły tym samym finał z 2013 roku. Warto dodać, że są to także dwie najwyżej sklasyfikowane tajskie zawodniczki w rankingu światowym, odpowiednio 8 i 12 miejsce. Po zaciętych trzech setach 21-18, 12-21, 21-16 z drugiego zwycięstwa w tym turnieju cieszyła się zaledwie 22-letnia Ratchanok Intanon.
Z kolei w męskim singlu po ponad godzinnej walce reprezentant Indonezji Jonatan Christie musiał uznać wyższość świetnie dysponowanego w tym roku B. Sai Praneeth (15 miejsce w światowym rankingu), który po pierwszym przegranym secie 17-21 zdołał wygrać kolejne dwa 21-18, 21-19.
Na zakończenie chińska para mixtowa, He Jiting/Du Yue będąca aktualnymi mistrzami świata junirów pokonała parę Goh/Lai 21-13, 16-21, 21-12 i sięgnęła po kolejny tytuł.