W dniach 18-19.06.2022 w hali Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce rozegrano turnieje w ramach III Weekendu Badmintona Rodzina +.
Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W sumie wzięło w niej udział ponad 250 zawodniczek i zawodników od lat 7 do ponad 60.
W sobotę "Weekend" rozpoczęły Ogólnopolskie Turnieje Dzieci i Młodzieży. Poniżej przedstawiamy czołowe czwórki.

 

Również w sobotę rozegrano II Drużynowe Mistrzostwa Polski Amatorów. Emocjonujące pojedynki zakończyły się przed godziną 22.00.
Nowymi Mistrzami Polski została drużyna z Płocka, która szła od zwycięstwa do zwycięstwa. Ale nie było łatwo. W grupie finałowej Płock wygrywał oba mecze tylko 3:2, co świadczy jak zacięte to były Mistrzostwa.
Wicemistrzami zespół Spektrum Sportu Legionowo. A z brązowymi medalami wyjechała drużyna MKS Ząbki.

Na foto medaliści.

druzynowe mistrzostwa polski amatorow w badmintonie2022

W niedzielę od godziny 9.00 do 22.00 rywalizowali dorośli zawodnicy w XII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Amatorów.
Tutaj wyróżnić należy Michała GĄSKĘ (Płock), który zdobył dwa złote medale - w singu open kat.A oraz w deblu z Robertem WIKŁO (Płock).
Również w dwóch finałach triumfowała Paulina WILK (LABA Radzionków) - singiel i debel w parze z Karoliną SIODŁAK (Wolant Jaworzno).
Dwa złote medale zdobył też Robert BORSZCZ (LABA Radzionków) - singiel 40+ oraz 45+.

Poniżej wszysycy medaliści.

Turnieje były objęte, jak co roku, patronatem Prezesa Polskiego Związku Badmintona Marka Krajewskiego.

Impreza współfinansowana była przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem tytularnym Mistrzostw Polski Amatorów była firma twojbadminton.pl . Organizatorzy dziękuję również za wsparcie firmom Zdovit i Wedel.
 
Galerie foto dostepne są na  naszym profilu na fb
 
 
Organizator imprezy UKS Milenium Warszawa poinformował, że IV Weekend Badmintona Rodzina + zostanie przeprowadzony w czerwcu 2023 roku, prawdopodobnie również w hali OKiS w Zielonce.
 
3weekend plakat