logo pab 160 1604 czerwca 2017 roku w Legionowie rozegrano Spektrum Sportu VII Mistrzostwa Polski Amatorów.
Na turnieju zjawili się zawodnicy z praktycznie wszystkich regionów Polski. Turniej przebiegał pod dyktando obrońców tytułów sprzed roku. Aż pięć, z dziesięciu złotych medali, trafiło ponownie w ręce mistrzów z roku 2016.
Najlepszą zawodniczką Mistrzostw 2017 została Justyna GRZYBEK (Zielona Góra), która zdobyła trzy złote medale. W singlu, deblu i mixcie. Pani Justyna jest rekordzistką ponieważ w singlu wygrała po raz piąty! Jest też rekordzistką pod względem ilości zdobytych medali w historii MPA.
Wśród mężczyzn dwa złote medale zdobył Robert BORSZCZ (Zabrze), który obronił tytuł w kategorii 40+ i dołożył złoty medal w singlu open kat.A.
Tytuły mistrzowskie obronili również w singlu mężczyzn 50+ Kazimierz JAKIMIEC (Gwda Wielka), w deblu kobiet Justyna GRZYBEK (Zielona Góra) / Iwona GÓRSKA (Warszawa), a w mixcie Dariusz SCHMIDT / Justyna GRZYBEK (Gwda Wielka / Zielona Góra).
Poniżej pozostali Mistrzowie:
Singiel mężczyzn open kat.B: Adam GĘBALA (Żyrardów)
Singiel mężczyzn open kat.C: Krzysztof Łopusiewicz (Legnica)
Singiel mężczyzn 45+: Robert BANY (Jelenia Góra)
Debel mężczyzn: Dariusz CIEREBIEJ / Rafał TOMASZKIEWICZ (Sochaczew)
Projekt współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, a wspierali Powiat Legionowski oraz Miasto Legionowo i firma Opus Trust.
Organizatorzy Milenium Warszawa i Spektrum Sportu Legionowo dziękują uczestnikom za udział w zawodach i życzą dalszych sukcesów na kortach!